Andrejosta - Riga channel

Want to try boating, but not sure enaugh to go for a longer route? Maybe you want to rest together with friends or colleagues, celebrate some event in a different way than usual or show Riga from other point of view to your guests? We offer short trip with Jeņču laivas boats in Riga channel and Daugava river. Route beginning and end in Andrejosta, route lenght- 6,3km.

Boat route Valmiera - Cesis

This is a relatively peaceful 38 km long route which is suitable for two day trip with several sights to see. It leads through Gauja National Park Latvia and includes beautiful views and many cliffs to see.

Jāņarāmis (Cēsis)- Līgatne

This is one of the most beautiful route in Gauja with several sights to see. The starting point is easily accesible by cars, so many water tourists use it as a starting or ending point for trips.

Janaramis (Cesis) - Sigulda

This is one of the most beautiful route in Gauja with several sights to see. The starting point is easily accesible by cars, so many water tourists use it as a starting or ending point for trips.

Approximately 1,5 km from „Jāņarāmis” there are „Ramatu” cliffs- one of the most impressive sandstone cliffs in Gauja National Park Latvia. Note- cliffs are not suitable for trekking.

Cesis (Raiskuma tilts)- Ligatne

This is one of the fastest parts of Gauja, it is suitable for one day trips (the river fall is around 5 m, the trip takes around 4-5 hours). The route includes beautiful sights to see from the boat.

Usually this route is started near Cēsis city- from Raiskuma bridge. It is accesible by cars and used as a start/end point for some routes.

Cesis (Raiskuma tilts) - Sigulda

This is one of the fastest parts of Gauja, it is suitable for one day trips (the river fall is around 5 m, the trip takes around 4-5 hours). The route includes beautiful sights to see from the boat.

Usually this route is started near Cēsis city- from Raiskuma bridge. It is accesible by cars and used as a start/end point for some routes.

Boat route Kandava - Renda

Boat rental offers relaxing boat trip on Abava river. Abava is slow and peaceful river with 129km length. There are few over falls though. In Abava Nature Park is located second widest waterfall of Latvia- Abavas rumba (Abavas rapid). Route from Kandava to Renda includes most spectacular landscapes and nature objects.

Ligatne - Sigulda

This is easy one day trip on the beautiful river Gauja. Route length is 24 km, the route starts near Līgatne Ferry which is the only remaining ferry across the Gauja river. In the 17th century there were nine ferries across the Gauja River to ensure convenient communication with Estonia and Russia.

Boat route Sigulda - Murjani

Boat rent offers boats for 19 km long one day route on Gauja river- the most picturesque river of Latvia. Route starts in Turaida. 2,5 km from bridge over Gauja is Devils Cave with 250 m long and 15 m high rock. The entrance in the cave is 8 m above sea level.

Lubānas ezers - Meirānu kanāls

Aiviekste ir upeLatvijā, pēc baseina lielākā Daugavas pieteka. Aiviekste ir 14. garākā Latvijas upe. Tā atdala Vidzemi no Latgales.

Garums 114 km, baseina platība 9160 km2, Lēna līdzenumu upe, kopējais kritums 26,9 m. Aiviekste iztek no Lubāna ezera ziemeļu gala.

Lubāna - Mūrnieku tilts

Lubāna ir mazpilsētiņa Aiviekstes abos krastos Lubānas līdzenumā. Pilsētas tiesības tai piešķirtas 1992. gadā. Aiviekste 2 km līkumo pa pilsētu,kamēr  nonāk līdz Lubānas tiltam, no kura sākas brauciens. Aiz Lubānas upes krastos dižosies Aiviekstes varenie ozoli, piemēram, 4 km pēc Lubānas tilta labajā krastā ir redzams Naudas ozols.

Meirāni - Ļaudona

Brauciens sākas no Meirānu tilta. Meirāni ir ciems Lubānas novad aIndrānu pagastā. Tas atrodas Aiviekstes labajā krastā, 11 km no Lubānas. Pēc 3 km kreisajā pusē ir Meirānu kanāls, kurš Aiviekstei pievada Lubāna ezera agrāko pieteku Malmutas un Lisiņas ūdeņus. Aiz kanāla upes kreisajā krastā ir viesu nams un kempings "Zīles".

Ļaudona – Gostiņi (31 km)

Ļaudona (līdz 1926. gadam Liograde) ir apdzīvota vieta Madonas novada Ļaudonas pagastā. Izvietojusies 19 km no novada centra Madonas Aiviekstes abos krastos pie autoceļa P82.

Lubānas ezers - Daugava

Aiviekste ir upe Latvijā, pēc baseina lielākā Daugavas pieteka. Aiviekste ir 14. garākā Latvijas upe. Tā atdala Vidzemi no Latgales.

Krāslava - Naujene

Daugava ir liela upe ar pamanāmu straumi. Ainaviski tā ir ļoti skaista upe gandrīz visā tās garumā. Dabas parks “Daugavas loki” atrodas Daugavas ielejā posmā no Krāslavas līdz Naujenei Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apvidū, kas 2010.gadā iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas Nacionālajā sarakstā. 

Mazā Jugla Turkalnes tilts – Upeskalnu tilts (P2 ceļš)

Mazā Jugla ir desmitā garākā upe Latvijā. Sākas Taurupes pagastā, tek caur Ogres, Ikšķiles, Salaspils un Stopiņu novadiem; lejtecē tek pa Garkalnes un Stopiņu novadu robežu. Upe ir līkumota, ar vairākām krācēm un aizsprostiem, vietām krastos nelieli smilšakmens un dolomīta atsegumi.

Boat route Skaistkalne - Bauska

Mūsu laivu nomas uzņēmums piedāvā izbaudīt mierīgu laivu braucienu Mēmelē. Mēmele ir Latvijas – Lietuvas robežupe 76 km garumā. Lietuvas teritorijā tā tiek dēvēta par Nemunēlis. Vidējais upes dziļums ir 1,3 m, platums – ap 45 m. Upe piemērota atpūtas tipa braucieniem visu sezonu, visa veida laivām. Nometnes drīkst iekārtot tikai upes labajā krastā (Latvijas pusē), līdzi jābūt pasēm. Upes augšteces posmā kritums ir vienmērīgs un tajā nevar izdalīt izteikti krāčainus posmus, savukārt lejpus Susejas ietekas mierīgi posmi mijas ar lokālām burbuļojošām krācītēm, tādējādi izdabājot visām gaumēm.

Litene - bridge on P36

Pededze sākas Igaunijā, tās garums Latvijā – 131 km. Upe ir ļoti ainaviska un tās krastos meži mijās ar pļavām. Ļoti ainaviska upe, kurā laivotāji par neskarto dabu var priecāties visu sezonu. Upe ir līkumota, vietām iespējami bebru aizsprosti un sagāzušies koki.

Boat route Mazsalaca - Staicele

Salaca ir piektā garākā Latvijas upe un tās garums ir 95 km. Salacas krasti ir krāšņi ar daudziem dabas objektiem – stāvkrastiem, klintīm, alām, mežiem. Upe ir bagāta ar zivīm un tai ir piešķirts lašupes statuss. Nobraucieniem upe izmantojama visu sezonu ar jebkura tipa laivām. Salacā ir gan mierīgi posmi, gan krāčaini un akmeņaini posmi. Skaistākās apskates vietas ir ap Mazsalacu. Divu dienu nobraucienu 40 km garumā vislabāk sākt Mazsalacā pie Rīgas ielas tilta, kur iespējams nokļūt un nogādāt laivas, izmantojot mūsu laivu nomas transporta pakalpojumus.

Boat route Nīgrande – Skrunda

Ventas garums Latvijā – 178 km. Ventā krāčaini posmi mijās ar mierīgiem un vietām arī dziļiem posmiem. Upē arī daudz saliņu. Upes ieleja mežaina, ūdens dzidrs, bet upes dibens – akmeņains. Ventas posms no Nīgrandes līdz Skrundai ir salīdzinoši viegls un mierīgs. Nav ieteicams izvēlēties piepūšamās laivas, bet citus laivu tipus, piemēram, kanoe laivas, ko nomāt piedāvā arī laivu noma „Jenču laivas”. Maršruts ilgst 2 dienas un tā garums aptuveni 32 km.

Bebru nams - Nāves sala - Daugmales pilskalns

Daugava ir ievērojamākā upe Ķekavas novadā, kas ir atvērta ūdenstūrismam gandrīz visos gadalaikos (izņemot ziemu, kad tās virsmu pārklāj bieza ledus kārta), ja vien ir drosme, atbilstošs ekipējums un vēlme ļauties mazākam vai lielākam piedzīvojumam.

Boat route Riga HES - South bridge

Kopējais maršruta garums ir ~ 11,02 km, maršruts pieveicams ~ 3,5 stundās braucot ļoti mierīgā ātrumā un pa ceļam piestājot interesantākajos pieturas punktos. Piebraukšana, braucot pa šoseju A7 pie Ķekavas baznīcas jānogriežas uz Dārznieku ielu un jabrauc līdz bijušā Ķekavas konservu ceha tornim pie kura iespējams atstāt auto un salīdzinoši viegli piekļūt Sausajai Daugavai.

Boat route Ledmane - Ogre

Ogres kopējais garums – 188 km. Ogrē strauji posmi mijās ar mierīgiem. Laivojama tā ir visu sezonu, bet jāuzmanās no periodiem, kad ūdens līmenis upē ir zems. Pie zema ūdens līmeņa var sanākt padeldēt laivas dibenu gar akmeņiem, kas upē nav maz. Laivotāji to ir iecienījuši pavasarī, atklājot sezonu. Lai izvēlētos labāko laivošanas laiku un laivu veidu, konsultējaties ar mūsu laivu nomas darbiniekiem.

Maršruts paredzēts 2 dienām, ar kopējo garumu 42 km.

Laivu brauciena maršruts pa Misu: A7 pie Dzērumiem – Plakanciema tilts

Misa ir mainīga un neprognozējama upe. Pavasarī tajā ir augsts ūdens līmenis, tāpēc tā ir viegli laivojama, bet vasarā ūdens līmenis krītas un upē ir daudz šķēršļu. Vasarā šis posms vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādas grūtības šķēršļus, jo upē būs daudz pārnesumu, daudz sakritušu koku, bebru aizsprostu. Vietām upe būs sekla. Lai izvēlētos piemērotākās laivas maršruta veikšanai, konsultējieties ar „Jenču laivu” laivu nomas darbiniekiem.

Misa no Plakanciema līdz Ozolniekiem

Misa ir Iecavas pieteka Zemgalē. Tās kopējais garums sastāda 108 km, savukārt posms no Plakanciema līdz Ozolniekiem ir aptuveni 35 km garš.

Šo posmu vislabāk laivot pavasarī vai lietainā rudenī, jo sākumposmā tas ir vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādus šķēršļus. Vasarā laivošanu vislabāk sākt mazdārziņu rajonā „Ezītis”. Maršrutu var sadalīt arī divās dienās. Vairāk par laivošanas iespējām var konsultēties ar laivu nomas „Jenču laivas” darbiniekiem.

Laivu maršruts Misas upē Dzelzāmurs - A7 tilts

Misa ir Iecavas labā krasta pieteka. Kopējais upes garums ir 108 km. Misa ir mainīga un neprognozējama upe. Pavasarī tajā ir augsts ūdens līmenis, tāpēc tā ir viegli laivojama, bet vasarā šis posms vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādas grūtības šķēršļus, jo upē būs daudz pārnesumu, daudz sakritušu koku, bebru aizsprostu. Vietām upē ir arī nelielas krācītes.