Laivu brauciena maršruts pa Misu: A7 pie Dzērumiem – Plakanciema tilts

Misa ir mainīga un neprognozējama upe. Pavasarī tajā ir augsts ūdens līmenis, tāpēc tā ir viegli laivojama, bet vasarā ūdens līmenis krītas un upē ir daudz šķēršļu. Vasarā šis posms vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādas grūtības šķēršļus, jo upē būs daudz pārnesumu, daudz sakritušu koku, bebru aizsprostu. Vietām upe būs sekla. Lai izvēlētos piemērotākās laivas maršruta veikšanai, konsultējieties ar „Jenču laivu” laivu nomas darbiniekiem.

Misa ir Iecavas labā krasta pieteka. Kopā ar Ķekaviņu tā veido Daugavas – Misas kanālu. Daudzviet upes krasti ir purvaini, daudzviet stāvi, kas apgrūtina piekļūšanu. Plūst pa līdzenu, mežainu apvidu. Upē dzīvo raudas, līdakas, asari, sapali, vēdzeles u.c. Upē daudz sastopamas ūdeles, ūdensžurkas, bebri.

Maršruta garums aptuveni 20 km, kas pavasarī veicami vienā dienā, bet vasarā maršrutu var sadalīt uz divām dienām. Maršruta sākums - braucot pa autoceļu A7 Bauskas virzienā, aiz tilta pāri Misai pēc aptuveni 380 m jānogriežas uz ceļa kreisajā pusē, pēc tam pēc 150 m jāiegriežas nelielā celiņā, kas ved pie upes. Pēc nobrauktiem aptuveni 200 m - maršruta sākuma punkts. Atbrīvot sevi no raizēm par nokļūšanu maršruta sākuma punktā varat, rezervējot „Jenču laivu” piedāvātos transporta pakalpojumus.

Tā kā pavasarī upe izgājusi no krastiem, tad būs pagrūti saprast, kur beidzas applūdušās pļavas un kur sākas upe. Jau pēc 170 m pirmais tilts – tilts, kas iet pāri autoceļam A7. Sākumposmā upes krasti galvenokārt kokiem apauguši. Apmēram 1 km aiz tilta sākas mazdārziņu rajons Dzērumi. Dzērumi veidojušies kā vasarnīcu rajons. Agrāk šeit atradusies Dzerumu muiža. Dzērumi sastāv no vairākām daļām – Restaurators, Lāčplēsis, Tekstilnieks u.c.

Maršruta sākumposmā ir daudz un dažāda lieluma līkumi. Aptuveni 9 km garumā upe līkumo cauri vasarnīcu rajonam, tikai atsevišķās vietās ievijoties pļavās un meža ieskautos krastos. Vairākās vietās sakrituši koki, kas apgrūtinās laivošanu un var nākties laivas pārnest. Mazdārziņu rajonā ir divi gājēju tilti pār upi. Pie viena no tiem ir ievērojams apskates objekts – dižkoks, kuru aptvert var četri cilvēki. Tālākā posmā ir vēl viens dižkoks, ko redzēsiet, ja būsiet pietiekami vērīgi. Vienā maršruta posmā iztālēm redzams arī zirgu bars, kas bezrūpīgi joņo pa pļavu.

Beidzoties mazdārziņu rajonam, vairāk parādās mežaini krasti un upe vairs nav tik līkumaina. Krasti šeit galvenokārt stāvi. Krastos var redzēt dažādas interesanti savijušās koku sakņu sistēmas. Pēc 1,5 km upe kļūst šaurāka. Laižoties tālāk, sastapsiet zirgus no saimniecības „Dabas zirgi”, kas pavadīs jūs ar ziņkārīgiem skatieniem. „Dabas zirgi” ir saimniecība ar savu filozofiju, kas ļauj dzīvniekiem un cilvēkiem dzīvot harmonijā vienam ar otru un ar dabu. Vēl pēc 2 km krastā redzams autoceļš un pēc brīža arī tilts. Aiz tilta, pēc 1,5 km, labajā pusē, redzams Daugavas – Misas kanāls. Kanāls izbūvēts 1970. gados, lai novadītu uz Misu, ūdeņus no Ķekaviņas un Daugavas.

Nobrauciens turpinās gandrīz taisnā posmā un pēc aptuveni 1 km un 400 m galapunkts – Plakanciema tilts. Plakanciems ir apdzīvota vieta Ķekavas novada Ķekavas pagastā. Apdzīvotā vieta Plakani veidojusies pie kroga Olaines—Iecavas ceļa malā. Plakanciems padomju gados izveidojies kā kolhoza «Ķekava» ciemats. Tilta abās pusēs ir stāvlaukums. Turpat netālu pie tilta (Iecavas virzienā) ir arī veikals.

Šajā maršrutā var klausīties putnu čalās, baudīt dabas mieru, sastapties ar zirgiem un vērot upes krastu dažādību.

Для приблизительного расчета стоимости поездки, выберите количество лодок:

Бланк заявления

Внимание! О ваучерах и подарочных картах, пожалуйста, сообщите нам во время оформления заказа!

**Обязательные поля