Laivu maršruts Misas upē Dzelzāmurs - A7 tilts

Misa ir Iecavas labā krasta pieteka. Kopējais upes garums ir 108 km. Misa ir mainīga un neprognozējama upe. Pavasarī tajā ir augsts ūdens līmenis, tāpēc tā ir viegli laivojama, bet vasarā šis posms vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādas grūtības šķēršļus, jo upē būs daudz pārnesumu, daudz sakritušu koku, bebru aizsprostu. Vietām upē ir arī nelielas krācītes.

Maršruts Dzelzāmurs-A7 tilts ir 12 km garš un tas veicams vienā dienā. Laivošanai vislabāk izmantot kanoe laivas, ko iespējams nomāt laivu nomā „Jeņču laivas”.

Maršruta sākums  - Dzelzāmurā pie tilta pāri autoceļam V5. Nokļūt uz maršruta sākumposmu palīdzēs laivu nomas „Jeņču laivas” darbinieki.

Maršruta sākumposmā upe met nelielus līkumus un plūst garām vairākām apdzīvotām vietām. Aptuveni 2,5 km tā ir arī robeža starp Baldones un Iecavas novadiem.

Pēc 2,5 km Misā ietek Vāverupīte, kas sākas no grāvju sistēmas meliorētā meža masīvā starp Iecavas staciju un Dzelzāmuru, tā ir 6 km gara.

Misa turpina savu gaitu Baldones novadā.

Tālāk, aptuveni 2km, upes krastos, nomainot viens otru, redzami meži un pļavas. Laivošana šeit ir mierīga un rāma, var izbaudīt putnu dziesmas, sastapt pīles ar mazuļiem un aplūkot ūdensrozes.

Nobraucot minēto attālumu, sekos tilts pāri autoceļam V9. Turpat blakus mazciems Stūri. Apdzīvotā vieta izveidojusies pie Misas ūdensdzirnavām (celtas 1880. gadā) kādreizējās Ibenetes pusmuižas teritorijā.

Aiz tilta upe kļūst līkumaināka. Pēc aptuveni 1,5km Misā ietek Milupīte.

Tālāk apvidus kļūst purvaināks un pēc 4,5 km labajā krastā redzams Upmalnieku grāvis, kas savieno Misu ar Ķekaviņu.
Noslēdzošais 2 km garais posms ir purvains un vairāki līkumi seko viens otram. Pavasaros upe iziet no krastiem un laivot var nākties pa pļavu.

Maršruta beigu punkts ir netālu no autoceļa A7 tilta kreisajā pusē. Iepriekš vienojoties, laivu nomas „Jeņču laivas” darbinieki laivotājus sagaidīs un palīdzēs izkāpt krastā.

Ja maršruts veikts ātrāk nekā plānots, ir iespējams maršrutu turpināt aiz A7 tilta Plakanciema virzienā.

Для приблизительного расчета стоимости поездки, выберите количество лодок:

Бланк заявления

Внимание! О ваучерах и подарочных картах, пожалуйста, сообщите нам во время оформления заказа!

**Обязательные поля