Опубликованно 02.04.2013 12:12

Labs piedāvājums līdaku medniekiem un neskartās dabas piekritējiem.

Labs piedāvājums līdaku medniekiem un neskartās dabas piekritējiem.
Tiek organizēts trīs dienu pavasara copes brauciens, no 03.05.2013. līdz 06.05.2013., Aiviekstes augštecē, protams, tad, ja laika apstākļi būs mums labvēlīgi.

Par braucienu - grupa tiek komplektēta līdz 9 cilvēkiem. Katram ir paredzēta vieta busiņā, ar izbraukšanu no Rīgas, katram tiek dota nomā sava kanoe laiva un glābšanas veste, ar mērķi, lai nebūtu diviem makšķerniekiem jāstrīdas par airēšanas ātrumu un virzienu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir iespēja iznomāt teltis un guļammaisus.

Izbraukšana paredzēta 3.maijā ap 19:00 no Rīgas, tad nakts pie Lubānas ezera - Aiviekstes slūžām, ir arī iespējama naktsmītne tūristu bāzē. No rīta - visi pa laivām, un airē pretī savai trofejas līdakai. Uz vakaru mēģinām atkal visi satikties pie viena ugunskura un zivju zupas, kā nekā - kopā jautrāk. Tad sarunas par dienas iespaidiem un makšķernieku stāstiņi.

Otrās dienas rīts - kurš kafiju un kurš ko citu... pēc iespējām un varēšanas. Tad lecam laivās. Kuri nav vakar tikuši pie trofejas līdakas, liek visas cerības uz šodienu, un pareizi dara, jo sēklītis pirms Pededzes ietekas Aiviekstē 2012. gada braucienā ne tikai izpeldināja divus laivotājus, bet arī dāvāja tā brauciena lielāko trofejas līdaku - 6 kg, un, kas zin, varbūt kādam izdodas to pārspēt. Pret vakaru sāk parādīties pirmās mājas un civilizācija, jo tuvojamies Lubānas pilsētai un, ja mūsu atrašanās vieta sakrīt ar plānoto, tad nakti pavadām pirtiņā, tur atkal, protams, ugunskurs, makšķernieku stāstiņi, zivju zupa, vai varbūt - līdaka folijā.

Trešās dienas rīts - kā jau rīts - kafija liekas tik garšīga, taču atļaušos pieminēt, ka parasti smēķētājiem pietrūkst cigaretes, jo vai nu kaut kādu iemeslu pēc tās ir samirkušas, vai arī vienkārši beigušās. Taču nav iemesla skumt, jo pirms Lubānas pilsētas tilta, labajā krastā, ir veikals, kur var papildināt visus nepieciešamos krājumus.

Ir atlikuši pēdējie 12 kilometri, kuros būs redzami skaistie, ozoliem noaugušie Aiviekstes krasti, kā arī daudzas perspektīvas līdaku atrašanās vietas. Pēc brītiņa tur jau arī Meirānu tilts, kas ir uzskatāms par šī ceļojuma galapunktu. Šeit jūs sagaidīs busiņš, kurš nogādās atpakaļ uz Rīgu, plānotais ierašanās laiks Rīgā ir ap 21:00.

Vēl tikai viens ieteikums par mantām: neņemiet daudz lieku, bet noteikti jābūt gumijas zābakiem, un vienam maiņas apģērba komplektam.

Lai pieteiktos, izmanto kontaktu sadaļu, vai raksti uz jenculaivas@gmail.com. Vietu skaits ir ierobežots.
 
Uz tikšanos, pie Aiviekstes ozoliem Lubānas klānos!!!