Опубликованно 23.08.2013 13:18

Andrejsala 21.08.13

Andrejsala 21.08.13

Tikšanās vieta - Andrejsala. Tiek rīkots pārsteiguma brauciens Aivai. Lēnā garā,visi ierodas noteiktā vietā,noteiktā laikā. Sasveicinās,lēnām tiek izdalītas vestes un tiek dots uzdevums. Gaidot Aivu,izrunājam kas kur un kā stāvēs. Tālāk jau redzam ka Juris ved Aivu ar aizsietām acīm,visi paliekam klusi. Mēģinām neizdvest skaņu. 
 
Tiek atvesta Aiva pie mums un viņai tagad sāksies pats labākais uzdevums. Uzmini cilvēku pēc viņa rokas spiediena. Aivai tas likās dīvaini,bet mēs knapi valdījām smieklus. Kad uzdevums tika veikts,beidzot varēja ņemt nost no acīm šalli. Pārsteigums izdevās,beidzot Aiva tiks pie airēšanas. Puiši jau sāk laist pa vienai laivai iekšā Daugavā. Sarunā kas ar ko sēdēs,kurš priekšgalā,kurš aizmugurē. Starts tiek dots un lēnām sākam airēt uz Rīgas kanālu.
 
Laika apstākļi priekš airēšanas bija ideāli. Silts patīkams laiks,bez vēja. Airējot lēnā garā palīdzam blakus laivai iemācīties kā pareizi airēt,lai tiktu tālāk bez sadursmēm. Pēc šādas lēnas airēšanas,redzam ka Rīgā iedegās laternas un tiltiņi tiek izgaismoti zilās,sarkanās un dažnedažādās krāsās. Šis bija vēl vairāk patīkamāk airēt pa Rīgas kanāliņu. Varēja izbaudīt skaisto Rīgu. Protams arī tūristi bija priecīgi redzēt ka vakara stundā vēl kāds airē. 
 
Mierīgi un lēnām airējot,tiekam līdz lielajai Daugavai. Sākumā likās ka viss kārtībā,bet kad tu aizairēji mazliet tālāk,tad jau sajuti ka laiva lēnām šūpojas. Viļņi lieli nebija,var teikt ka vispār nebija,un vēja arī nebija. Tātad,visi piekrīt ka turpinām airēt pa Daugavu. Šis bija lielisks piedzīvojums,beidzot uzzināju kā tas ir,airēt pa Daugavu. Uzzināju arī vērtīgu informāciju,ja redzi ka tuvojas kuteris,laiva u.t.t,tad turies labajā pusē (nakts laikā jābūt lukturītim virsū lai tevi kāds redz),un kad nāk vilnis,vai nu saķeriet kopā visas laivas,vai arī pagriezt laivas priekšgalu pret vilni.
Beidzot pēc šādas airēšanas esam nonākuši galapunktā,atpakaļ Andrejsalā. Kur skaties,tu tik redzi ka katrs braucējs ir prieka pilns,smaids līdz ausīm - tātad var secināt - brauciens ir izdevies.
 
Šis ir lielisks veids kā pārsteigt kādu cilvēku dzimšanas dienā,vārda dienā vai arī tā pat. Ļoti priecājos ka šāds brauciens ir izdevies!
 
Liene Tabaka - Zariņa