Опубликованно 27.09.2012 13:19

Laivu piedzīvojums Līgatne - Sigulda

Laivu piedzīvojums Līgatne - Sigulda
Vasaras sezonu noslēdzot sadarbībā ar Jenču laivām un Miljons IT radās izdevība ar laivām nobraukt pa kādu no Latvijas upēm. Par cik nekādas pieredzes laivošanā mums nebija paļāvāmies uz www.jenculaivas.lv darbinieku pieredzi, upes izvēlē. Ieteikums bija braukt pa Gauju no Līgatnes pārceltuves līdz Siguldai. Šis ir populārs maršruts un samērā īsajā posmā aplūkojamas Gūdu klintis un vairāki ieži – Katrīnas, Launaga, Elpju un jau pirms pašas Siguldas redzama Turaidas pils.

Maršruta izvēlē liela loma bija iekāpšanas un izkāpšanas vietu krasta īpatnībām. Lai būtu pēc iespējas ērtāk ar ratiņkrēslu tikt laivā un ārā vēlams ir lēzens un stingrs krasts. Gan Līgatnē gan galamērķī Siguldas kempingā "Dainas" ar auto Gaujai var piebraukt maksimāli tuvu. Līgatnē krasts ir diezgan stāvs un smilšains, izkāpt un nokļūt līdz auto šeit būtu pagrūti, taču tikt lejā un iekāpt var. Siguldā krasts ir lēzenāks un stingrāks, tā ka no laivas līdz auto var tikt samērā viegli. Protams lieki piebilst, ka ratiņnieks pats bez palīdzības to nevar izdarīt, jo tik ideāli nav.

Braucām ar kanoe tipa laivām. Bijām apgādāti ar glābšanas vestēm un ūdens drošajiem mantu maisiem. Drošībai uz ūdens ir liela nozīme, tāpēc saņēmām arī nelielu instruktāžu par šo tēmu. Ja ir vajadzība "Jenču laivas" jūs apgādās arī ar citiem laivu braucienam nepieciešamajiem atribūtiem teltīm, guļammaisiem, katliņiem utt.. Muguras trauma laupa daļu līdzsvara izjūtas, tāpēc ratiņnieki sēdās laivās uz grīdas nevis uz soliņa. Tas gan protams ir diezgan individuāli, katrs var izvērtēt pats, taču uz grīdas noteikti ir stabilāk. Jenču laivu piedāvātajās kanoe laivās pietiek vietas lai arī ratiņkrēslu paņemtu līdz laivā, taču mēs atdevām ratiņkrēslus izpalīdzīgajam Jurim kurš gaidīja mūs un laivas galamērķī.

Samērā mierīgajā Gaujas posmā var piestāt vairākās vietās, kur upē ir saliņas, var protams piestāt arī krastā, bet ratiņnieku dabūt krastā ir gandrīz neiespējami. Krasti ir stāvi, smilšani un slideni. Ceļš no Līgatnes līdz Siguldai aizņēma apmēram 5 stundas ļoti nesteidzīgi airējot, bet savu piepūli prasīja gan. "Laimīgajiem" kakla traumas īpašniekiem ir vajadzīgs airētājs, tiem kuriem trauma ir muguras daļā jāskatās pašiem pēc saviem spēkiem, bet drošāk būs ar palīgu.

Laika apstākļi mūs lutināja visa ceļa garumā un pasākums izdevās! Bildes no brauciena redzamas galerijas sadaļā. Nākotnē noteikti turpināsim veiksmīgo sadarbību ar Jenču laivām un nākošgad izbrauksim kādu citu maršrutu.

Mārtiņš Karnītis