Published 24.08.2013 13:28

Misas upe 07.08 - 08.08.13

Misas upe 07.08 - 08.08.13

Jauna diena, jauni piedzīvojumi. Tiek piedāvāts paairēt pa Misas upi. Tiek sapakotas vajadzīgās mantas,ēdiens un drēbes,esam gatavi ceļam. Visi braucēji satiekas Jeņčos,pārliekam visas mantas citā mašīnā un laižam uz Dzērumiem. 
 
Jauks laiks,saulīte mūs lutināja,nu jau sākam lēnām visu pakot lai nekas neaizpeld prom vai nepaliek slapjš. Visu vēl izrunājam kas ar ko airēs kopā,kas ko vedīs. Visu izrunājuši,varam doties ceļā.Daži vietējie iedzīvotāji jau brīdina ka ceļā gadīsies koku šķēršļi,bet mēs teicām ka gan jau tiksim galā.
 
Nu re,jau pirmais šķērslis tiek sagaidīts,kā negribējās līst ūdenī iekšā, bet ko nu lai dara, nākas vien kāpt iekšā un laist laivu pa priekšu cauri šķēršļiem. Tikuši galā, kāpjam atpakaļ laivās iekšā. Uhh,tas gan bija labs šķērslis. Dažās vietās varēja redzēt cik daudz zivtiņu peld,pilnīgi vai gribējās ķert ciet, bet diemžēl nebija ar ko. Daži posmi bija sekli nācās kāpt tik ārā un stumt laivu.
 
Airējot varēja izbaudīt skaistos dabas skatus. Varēja redzēt koku garās saknes, dažnedažādus putnus un protams izbaudīt dabas klusumu. Airējot jau atkal ceļā ir redzami šķēršļi. 
 
Nu re, bebri te gan labi pacentušies dambi uztaisīt. Tagad nu sākam domāt pa kuru pusi būs labāk šķērsot dambi. Apsprieduši vairākus variantus,tiekam pie viena,lienam pāri. Atkal pievarējām šķērsli,skatāmies ka lēnām sāk nākt vakars,protams ka paliek tumšāks un  jāsāk domāt kur celsim teltis. Airējot pārbaudām dažas vietas kur varētu pārnakšņot,viena vieta bija tiešām laba,bet nevarējām atrast saimnieku, nācās vien airēt uz priekšu un meklēt citu vietu. Ar katru minūti sāka palikt tumšāk. Beidzot atrodam vietu, uzkāpjam pa stāvo krastu augšā un ieraugam skaistu skatu. Lieli ozoli,gara lauku zāle un protams elektrības vadi.
Sākam ātri visu pakot ārā,teltis uzcēlām zem ozoliem un ugunskuru izveidojām mazliet tālāk no teltīm. Visu salikuši,beidzot varam gatavoties vakariņām. Mizojam kartupeļus - liekam vārīties,sagriežam gurķīšus,tomātiņus. Mmm,jau jūtu ka būs labas vakariņas. Kartupeļi jau gatavi,nokāšam ūdeni,saspiežam kartupeļus un liekam klāt cūkgaļu,samaisām,pieliekam sagrieztus lokus un dilles. Gatavs! Ķeramies pie ēšanas,mmm,mans vēderiņš tika pabarots,nu var jau beidzot lēnām gatavoties uz gulētiešanu. 
 
Nākamais rīts,esam augšā jau no plkst. 7:00,lēnām ceļamies augšā,gatavojamies brokastīm. Pie brokastu galda pārrunājam vakardienas braucienu. Beidzot tiku pie kafijas lai varētu parunāt un pamosties kārtīgi. Lēnām pakojam mantas tālākajam braucienam. Pārģērbušies,paēduši un gatavi ceļam. Lēnām sākam airēt uz priekšu. Šodien (08.08.13) solās būt karsta diena 33grādi. Airējot pa Misas upi,pilnīgi nevarēju saprast,cik tad īsti ir grādi. Apstājoties pie šķēršļiem,bija jūtams karstais gaiss,atkal airējot uz priekšu vairāk nejūt karsto gaisu.
 
Airējot tālāk vēders sāk pieprasīt ēdienu, aprunājušies ar pārējiem piekrītam ka ir vajadzīga pī-pauze. Atrodam ideālu vietiņu. Sekls krasts,ēnaina vieta un jauks patīkams vēss gaiss. Ņemam ārā pārtikas maisu,gatavojam pusdienas. Pa to laiku izdomā ka vajag arī iedzert kafiju. Tiek uztaisīta ugunskura vieta,liek virsū katliņu ar ūdeni. Vāram kamēr vārās. Pavadījuši labu laiku,lēnām pakojamies pēdējiem posmiem. Vēders pabarots,smaids sejā,varam doties ceļā.
 
Priekšā arvien vairāk un vairāk parādās bebru dambji un labi daudz nokrituši koki. Visi šķēršļi tiek pievarēti. Uhh,tiešām brīnums ka esam tos pārvarējuši. Laikam ejot uz priekšu,izairējuši un tikuši pāri šķēršļiem tiekam pie pēdējā šķēršļa. Sākām domāt,ko nu tagad darīsim un kā pārvarēsim. Viens izkāpa vienā krastā - tur gara zāle un pilns ar nātrēm,otrā krastā izkāpa - tur nopļauts lauks. Pārbaudot upes krastu tālāk,secināja ka tālāk netiksim,jo priekšā ir mežonīgi daudz koku šķēršļu. Tiek izdomāts ka ceļš mums šeit beigsies,uzceļam laivas augšā kur nopļauts lauks un sākam daudz interesantāku laivošanu.
 
Ar laivām var ne tikai airēt pa upi,bet var arī vilkt pāri laukam. Mūsu ceļš beidzās Birzuļos. Tagad atliek vien gaidīt šoferi un doties uz mājām. Ceļojums pa Misas upi ir domāts vairāk draugu grupām kuri vēlētos vairāk pārbaudīt savu izturību un vairāk saliedēties. 
 
Liene Tabaka - Zariņa