Valmiera - Cēsis (kempings “Jeņču laivas”)

Laivu noma piedāvā salīdzinoši mierīgu apmēram 38 kilometrus garu laivu maršrutu, kas ir piemērots divu dienu nobraucienam ar vairākiem apskates objektiem.

Maršruta sākums ir pie Valmieras apvedceļa tilta, un pirmā apmetnes vieta būs tikai pēc 9,5 kilometriem.
Pirmā apmetnes vieta ‘’Sapa’’ - agrāk, kad pa Gauju kuģoja plostnieki, šo vietu sauca ‘’Iemetēji’’. Vietvārda nosaukums izveidojies no tā, ka šī ir bijusi vieta, kur baļķi, kas tika pludināti lejup pa straumi, no krasta tika ieripināti Gaujā.

“Jāņrāmis” - Līgatne

Laivu noma piedāvā vienu no skaistākajiem Gaujas maršrutiem ar vairākiem apskates objektiem. Tas ir ērti piebraucams ar automašīnu, tāpēc šo vietu daudzi ūdenstūristi izmanto kā sākuma vai beigu punktu.

Aiz sākuma punkta "Jāņrāmis" pēc apmēram pusotra kilometra Gaujas kreisajā krastā, garas attekas galā paslēpušās Ramatu klintis. Tā ir viena no varenākajām smilšakmens sienām Gaujas senlejā ar vairākām nišām un avotiem. Šī vieta nav labiekārtota un nav pielāgota apmeklētāju apskatei.

“Jāņrāmis” - Sigulda

Šis ir viens no skaistākajiem Gaujas maršrutiem ar vairākiem apskates objektiem. Tas ir ērti piebraucams ar automašīnu, tāpēc šo vietu daudzi ūdenstūristi izmanto kā sākuma vai beigu punktu.

Aiz sākuma punkta "Jāņrāmis" pēc apmēram pusotra kilometra, Gaujas kreisajā krastā, garas attekas galā paslēpušās Ramatu klintis.

Cēsis (kempings “Jeņču laivas”) - Līgatne

Laivu noma piedāvā aizraujošu braucienu Gaujā. Šis posms ir Gaujas straujākais lejteces posms kas ir piemērots vienas dienas nobraucieniem (upes kritums - ap 5m, nobrauciena ilgums apmēram 4-5 stundas), ar daudziem ievērojamiem apskates objektiem gan no upes, gan arī kāpjot krastā.

Līgatne - Sigulda

Piedāvājam iznomāt laivas vieglam 1 dienas braucienam pa skaisto Gauju. Maršruta garums 24 km, maršruta sākums pie Līgatnes pārceltuves. Līgatne atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā. Pie Līgatnes atrodas Līgatnes dabas takas — meža masīvs ar vairāk kā 5 km garumā ierīkotām takām un celiņiem gājējiem un velosipēdistiem, kur voljeros var novērot Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus.

Kandava - Renda

Laivu noma piedāvā relaksējošu braucienu Abavā. Abava ir lēna un mierīga upe, kuras garums ir 129 km. Upē ir arī vairākas straujteces. Abavas senlejas dabas parkā atrodas otrs platākais Latvijas ūdenskritums – Abavas rumba. Posms Kandava – Renda ir ainaviskākais un apskates objektiem bagātākais posms.

Sigulda - Murjāņi

Šis ir 19 km garš vienai dienai paredzēts atpūtas nobrauciens pa Gauju – Latvijas gleznaināko upi. Brauciens sākas Turaidas pakājē. Apmēram 2,5 km lejpus Gaujas tilta labajā krastā ir Velna ala. Velnalas klinšu atsegums ir 250 metrus garš un ap 15 metrus augsts, ieeja alā ir 8 m virs ūdens līmeņa.

Lubānas ezers - Meirānu kanāls

Aiviekste ir upeLatvijā, pēc baseina lielākā Daugavas pieteka. Aiviekste ir 14. garākā Latvijas upe. Tā atdala Vidzemi no Latgales.

Garums 114 km, baseina platība 9160 km2, Lēna līdzenumu upe, kopējais kritums 26,9 m. Aiviekste iztek no Lubāna ezera ziemeļu gala.

Lubāna - apmetne “Kalna šķēļi”

Lubāna ir mazpilsētiņa Aiviekstes abos krastos Lubānas līdzenumā. Pilsētas tiesības tai piešķirtas 1992. gadā. Aiviekste 2 km līkumo pa pilsētu,kamēr  nonāk līdz Lubānas tiltam, no kura sākas brauciens. Aiz Lubānas upes krastos dižosies Aiviekstes varenie ozoli, piemēram, 4 km pēc Lubānas tilta labajā krastā ir redzams Naudas ozols.

Meirāni - Ļaudona

Brauciens sākas no Meirānu tilta. Meirāni ir ciems Lubānas novad aIndrānu pagastā. Tas atrodas Aiviekstes labajā krastā, 11 km no Lubānas. Pēc 3 km kreisajā pusē ir Meirānu kanāls, kurš Aiviekstei pievada Lubāna ezera agrāko pieteku Malmutas un Lisiņas ūdeņus. Aiz kanāla upes kreisajā krastā ir viesu nams un kempings "Zīles".

Ļaudona – Gostiņi (31 km)

Ļaudona (līdz 1926. gadam Liograde) ir apdzīvota vieta Madonas novada Ļaudonas pagastā. Izvietojusies 19 km no novada centra Madonas Aiviekstes abos krastos pie autoceļa P82.

Krāslava - Naujene

Daugava ir liela upe ar pamanāmu straumi. Ainaviski tā ir ļoti skaista upe gandrīz visā tās garumā. Dabas parks “Daugavas loki” atrodas Daugavas ielejā posmā no Krāslavas līdz Naujenei Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apvidū, kas 2010.gadā iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas Nacionālajā sarakstā. 

Mazā Jugla Turkalnes tilts – Upeskalnu tilts (P2 ceļš)

Mazā Jugla ir desmitā garākā upe Latvijā. Sākas Taurupes pagastā, tek caur Ogres, Ikšķiles, Salaspils un Stopiņu novadiem; lejtecē tek pa Garkalnes un Stopiņu novadu robežu. Upe ir līkumota, ar vairākām krācēm un aizsprostiem, vietām krastos nelieli smilšakmens un dolomīta atsegumi.

Skaistkalne - Bauska

Mūsu laivu nomas uzņēmums piedāvā izbaudīt mierīgu laivu braucienu Mēmelē. Mēmele ir Latvijas – Lietuvas robežupe 76 km garumā. Lietuvas teritorijā tā tiek dēvēta par Nemunēlis. Vidējais upes dziļums ir 1,3 m, platums – ap 45 m. Upe piemērota atpūtas tipa braucieniem visu sezonu, visa veida laivām. Nometnes drīkst iekārtot tikai upes labajā krastā (Latvijas pusē), līdzi jābūt pasēm. Upes augšteces posmā kritums ir vienmērīgs un tajā nevar izdalīt izteikti krāčainus posmus, savukārt lejpus Susejas ietekas mierīgi posmi mijas ar lokālām burbuļojošām krācītēm, tādējādi izdabājot visām gaumēm.

Litene - Ceļa P36 tilts

Pededze sākas Igaunijā, tās garums Latvijā – 131 km. Upe ir ļoti ainaviska un tās krastos meži mijās ar pļavām. Ļoti ainaviska upe, kurā laivotāji par neskarto dabu var priecāties visu sezonu. Upe ir līkumota, vietām iespējami bebru aizsprosti un sagāzušies koki.

Mazsalaca - Staicele

Salaca ir piektā garākā Latvijas upe un tās garums ir 95 km. Salacas krasti ir krāšņi ar daudziem dabas objektiem – stāvkrastiem, klintīm, alām, mežiem. Upe ir bagāta ar zivīm un tai ir piešķirts lašupes statuss. Nobraucieniem upe izmantojama visu sezonu ar jebkura tipa laivām. Salacā ir gan mierīgi posmi, gan krāčaini un akmeņaini posmi. Skaistākās apskates vietas ir ap Mazsalacu. Divu dienu nobraucienu 40 km garumā vislabāk sākt Mazsalacā pie Rīgas ielas tilta, kur iespējams nokļūt un nogādāt laivas, izmantojot mūsu laivu nomas transporta pakalpojumus.

Laivu maršruts Nīgrande – Skrunda

Ventas garums Latvijā – 178 km. Ventā krāčaini posmi mijās ar mierīgiem un vietām arī dziļiem posmiem. Upē arī daudz saliņu. Upes ieleja mežaina, ūdens dzidrs, bet upes dibens – akmeņains. Ventas posms no Nīgrandes līdz Skrundai ir salīdzinoši viegls un mierīgs. Nav ieteicams izvēlēties piepūšamās laivas, bet citus laivu tipus, piemēram, kanoe laivas, ko nomāt piedāvā arī laivu noma „Jenču laivas”. Maršruts ilgst 2 dienas un tā garums aptuveni 32 km.

Bebru nams - Nāves sala - Daugmales pilskalns

Daugava ir ievērojamākā upe Ķekavas novadā, kas ir atvērta ūdenstūrismam gandrīz visos gadalaikos (izņemot ziemu, kad tās virsmu pārklāj bieza ledus kārta), ja vien ir drosme, atbilstošs ekipējums un vēlme ļauties mazākam vai lielākam piedzīvojumam.

Rīgas HES - Dienvidu tilts

Kopējais maršruta garums ir ~ 11,02 km, maršruts pieveicams ~ 3,5 stundās braucot ļoti mierīgā ātrumā un pa ceļam piestājot interesantākajos pieturas punktos. Piebraukšana, braucot pa šoseju A7 pie Ķekavas baznīcas jānogriežas uz Dārznieku ielu un jabrauc līdz bijušā Ķekavas konservu ceha tornim pie kura iespējams atstāt auto un salīdzinoši viegli piekļūt Sausajai Daugavai.

Lēdmane - Ogre

Ogres kopējais garums – 188 km. Ogrē strauji posmi mijās ar mierīgiem. Laivojama tā ir visu sezonu, bet jāuzmanās no periodiem, kad ūdens līmenis upē ir zems. Pie zema ūdens līmeņa var sanākt padeldēt laivas dibenu gar akmeņiem, kas upē nav maz. Laivotāji to ir iecienījuši pavasarī, atklājot sezonu. Lai izvēlētos labāko laivošanas laiku un laivu veidu, konsultējaties ar mūsu laivu nomas darbiniekiem.

Maršruts paredzēts 2 dienām, ar kopējo garumu 42 km.

Laivu brauciena maršruts pa Misu: A7 pie Dzērumiem – Plakanciema tilts

Misa ir mainīga un neprognozējama upe. Pavasarī tajā ir augsts ūdens līmenis, tāpēc tā ir viegli laivojama, bet vasarā ūdens līmenis krītas un upē ir daudz šķēršļu. Vasarā šis posms vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādas grūtības šķēršļus, jo upē būs daudz pārnesumu, daudz sakritušu koku, bebru aizsprostu. Vietām upe būs sekla. Lai izvēlētos piemērotākās laivas maršruta veikšanai, konsultējieties ar „Jenču laivu” laivu nomas darbiniekiem.

Misa no Plakanciema līdz Ozolniekiem

Misa ir Iecavas pieteka Zemgalē. Tās kopējais garums sastāda 108 km, savukārt posms no Plakanciema līdz Ozolniekiem ir aptuveni 35 km garš.

Šo posmu vislabāk laivot pavasarī vai lietainā rudenī, jo sākumposmā tas ir vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādus šķēršļus. Vasarā laivošanu vislabāk sākt mazdārziņu rajonā „Ezītis”. Maršrutu var sadalīt arī divās dienās. Vairāk par laivošanas iespējām var konsultēties ar laivu nomas „Jenču laivas” darbiniekiem.

Laivu maršruts Misas upē Dzelzāmurs - A7 tilts

Misa ir Iecavas labā krasta pieteka. Kopējais upes garums ir 108 km. Misa ir mainīga un neprognozējama upe. Pavasarī tajā ir augsts ūdens līmenis, tāpēc tā ir viegli laivojama, bet vasarā šis posms vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādas grūtības šķēršļus, jo upē būs daudz pārnesumu, daudz sakritušu koku, bebru aizsprostu. Vietām upē ir arī nelielas krācītes.