Valmiera - Cēsis (kempings “Jeņču laivas”)

Laivu noma piedāvā salīdzinoši mierīgu apmēram 38 kilometrus garu laivu maršrutu, kas ir piemērots divu dienu nobraucienam ar vairākiem apskates objektiem.

Maršruta sākums ir pie Valmieras apvedceļa tilta, un pirmā apmetnes vieta būs tikai pēc 9,5 kilometriem.
Pirmā apmetnes vieta ‘’Sapa’’ - agrāk, kad pa Gauju kuģoja plostnieki, šo vietu sauca ‘’Iemetēji’’. Vietvārda nosaukums izveidojies no tā, ka šī ir bijusi vieta, kur baļķi, kas tika pludināti lejup pa straumi, no krasta tika ieripināti Gaujā.

“Jāņrāmis” - Līgatne

Laivu noma piedāvā vienu no skaistākajiem Gaujas maršrutiem ar vairākiem apskates objektiem. Tas ir ērti piebraucams ar automašīnu, tāpēc šo vietu daudzi ūdenstūristi izmanto kā sākuma vai beigu punktu.

Aiz sākuma punkta "Jāņrāmis" pēc apmēram pusotra kilometra Gaujas kreisajā krastā, garas attekas galā paslēpušās Ramatu klintis. Tā ir viena no varenākajām smilšakmens sienām Gaujas senlejā ar vairākām nišām un avotiem. Šī vieta nav labiekārtota un nav pielāgota apmeklētāju apskatei.

“Jāņrāmis” - Sigulda

Šis ir viens no skaistākajiem Gaujas maršrutiem ar vairākiem apskates objektiem. Tas ir ērti piebraucams ar automašīnu, tāpēc šo vietu daudzi ūdenstūristi izmanto kā sākuma vai beigu punktu.

Aiz sākuma punkta "Jāņrāmis" pēc apmēram pusotra kilometra, Gaujas kreisajā krastā, garas attekas galā paslēpušās Ramatu klintis.

Cēsis (kempings “Jeņču laivas”) - Līgatne

Laivu noma piedāvā aizraujošu braucienu Gaujā. Šis posms ir Gaujas straujākais lejteces posms kas ir piemērots vienas dienas nobraucieniem (upes kritums - ap 5m, nobrauciena ilgums apmēram 4-5 stundas), ar daudziem ievērojamiem apskates objektiem gan no upes, gan arī kāpjot krastā.

Līgatne - Sigulda

Piedāvājam iznomāt laivas vieglam 1 dienas braucienam pa skaisto Gauju. Maršruta garums 24 km, maršruta sākums pie Līgatnes pārceltuves. Līgatne atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā. Pie Līgatnes atrodas Līgatnes dabas takas — meža masīvs ar vairāk kā 5 km garumā ierīkotām takām un celiņiem gājējiem un velosipēdistiem, kur voljeros var novērot Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus.

Mazsalaca - Staicele

Salaca ir piektā garākā Latvijas upe un tās garums ir 95 km. Salacas krasti ir krāšņi ar daudziem dabas objektiem – stāvkrastiem, klintīm, alām, mežiem. Upe ir bagāta ar zivīm un tai ir piešķirts lašupes statuss. Nobraucieniem upe izmantojama visu sezonu ar jebkura tipa laivām. Salacā ir gan mierīgi posmi, gan krāčaini un akmeņaini posmi. Skaistākās apskates vietas ir ap Mazsalacu. Divu dienu nobraucienu 40 km garumā vislabāk sākt Mazsalacā pie Rīgas ielas tilta, kur iespējams nokļūt un nogādāt laivas, izmantojot mūsu laivu nomas transporta pakalpojumus.

Lēdmane - Ogre

Ogres kopējais garums – 188 km. Ogrē strauji posmi mijās ar mierīgiem. Laivojama tā ir visu sezonu, bet jāuzmanās no periodiem, kad ūdens līmenis upē ir zems. Pie zema ūdens līmeņa var sanākt padeldēt laivas dibenu gar akmeņiem, kas upē nav maz. Laivotāji to ir iecienījuši pavasarī, atklājot sezonu. Lai izvēlētos labāko laivošanas laiku un laivu veidu, konsultējaties ar mūsu laivu nomas darbiniekiem.

Maršruts paredzēts 2 dienām, ar kopējo garumu 42 km.

Laivu brauciena maršruts pa Misu: A7 pie Dzērumiem – Plakanciema tilts

Misa ir mainīga un neprognozējama upe. Pavasarī tajā ir augsts ūdens līmenis, tāpēc tā ir viegli laivojama, bet vasarā ūdens līmenis krītas un upē ir daudz šķēršļu. Vasarā šis posms vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādas grūtības šķēršļus, jo upē būs daudz pārnesumu, daudz sakritušu koku, bebru aizsprostu. Vietām upe būs sekla. Lai izvēlētos piemērotākās laivas maršruta veikšanai, konsultējieties ar „Jenču laivu” laivu nomas darbiniekiem.

Laivu maršruts Misas upē Dzelzāmurs - A7 tilts

Misa ir Iecavas labā krasta pieteka. Kopējais upes garums ir 108 km. Misa ir mainīga un neprognozējama upe. Pavasarī tajā ir augsts ūdens līmenis, tāpēc tā ir viegli laivojama, bet vasarā šis posms vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādas grūtības šķēršļus, jo upē būs daudz pārnesumu, daudz sakritušu koku, bebru aizsprostu. Vietām upē ir arī nelielas krācītes.