Garais brauciens pavasarīgajā Misā / Iesācēja laivotāja piezīmes Nr. 3

Tā nu sanācis, ka mana iesācēja laivotāja pieredze nav spodrināta veselu sezonu. Tāpēc pirms došanās 22. aprīļa laivu braucienā jeb laivu ekspedīcijā Misa-II 2017 pa maršrutu A7-Plakanciems nemiers klāt gan kā saukts. Nez, kā nu būs jo, kā zināms, jebkuras  iemaņas, ja tās netrenē, ātri vien zūd…  Turklāt laika prognoze nepavisam nav iepriecinoša: ziņās sola ne vien lietu, bet pat sniegu, krusu un stipru vēju. Atliek vien cerēt, ka laika pareģi būs velnu nomālējuši melnāku, nekā tas patiesībā ir.

Pirmoreiz Misā ar pīpi uz jumta

Naktī pirms laivu brauciena pa Misu redzu īstus murgus: kā laiva, kurā esmu es, apgāžas un kā  peldu ledainā ūdenī, aizrīdamās un spalgi kliegdama; kā mana laiva uzbrauc uz asiem akmeņiem, dabū sūci un lēnām nogrimst, kā šī pati  laiva iekļūst spēcīgā straumē, bet, tā kā pēdējiem spēkiem iros pēdējā, neviens no priekšējiem to nepamana un mani aiznes uz jūru...  

Pūt vējiņi, dzen laiviņu!...

Pēc tam kad izdevies samērā normāli nostartēt pirmajā laivu braucienā pa Misu, nakts pirms otrā brauciena – ekspedīcijas uz Nāves salu – aizrit pavisam mierīgi: nekādi murgi nerādās un šķiet, ka jūra, tā sakot, līdz ceļiem. Tas, ka šāds secinājums ir pāragrs un mazliet pat vieglprātīgs, pierādījās visai drīz. Bet tagad - par visu pēc kārtas!

Laivu piedzīvojums no Cēsīm līdz Līgatnei

14. septembrī devāmies izbraucienā ar Jenču laivām maršrutā Cēsis (Raiskuma tilts) – Līgatne (~18km). Kompānijas sastāvā bija Muguras smadzeņu bojājuma biedrības biedri un viņu tuvinieki, kopā bijām 20 cilvēki, no kuriem 6 pārvietojas riteņkrēslos un viens – ar rollatoru. Šo 20 cilvēku starpā bija arī 6 ergoterapeiti.

Misas upe 07.08 - 08.08.13

Jauna diena, jauni piedzīvojumi. Tiek piedāvāts paairēt pa Misas upi. Tiek sapakotas vajadzīgās mantas,ēdiens un drēbes,esam gatavi ceļam. Visi braucēji satiekas Jeņčos,pārliekam visas mantas citā mašīnā un laižam uz Dzērumiem. 

Andrejsala 21.08.13

Tikšanās vieta - Andrejsala. Tiek rīkots pārsteiguma brauciens Aivai. Lēnā garā,visi ierodas noteiktā vietā,noteiktā laikā. Sasveicinās,lēnām tiek izdalītas vestes un tiek dots uzdevums. Gaidot Aivu,izrunājam kas kur un kā stāvēs. Tālāk jau redzam ka Juris ved Aivu ar aizsietām acīm,visi paliekam klusi. Mēģinām neizdvest skaņu. 

Laivu brauciens Rīgas kanālā

05.06.2013 devāmies vienreizējā laivu braucienā ar Jenču laivām un Latvijas Muguras smadzeņu bojājuma biedrību. Brauciens notika siltā vasaras vakarā un nebiedēja arī tālumā redzamie negaisa mākoņi. Kopā piedalījās 15 aktīva dzīvesveida piekritēji, no kuriem 5 bija cilvēki riteņkrēslos. Braucienu sākām pie Salu tilta.

Laivu brauciens Amatā

20.04.2013 piepildīju jau sen sapņotu un gribētu braucienu pa Amatas upi, gribu īsumā pastāstīt par iespaidiem un pieredzi ko guvu brauciena laikā. 
 
Skaidrs ir viens, ka tā nav upe kur braukt iesācējam atpūtas braucienā un tur viss ir pa nopietno, katra kļūda var pārvērsties stindzinoši augstā un nepatīkamā peldē ar iespēju pa ceļam atsisties pret akmeņiem vai kādu pāri upei pārkritušu koku, un ja pa veiksies, tad tā nebūs egle ar daudziem asiem zariem.

Laivu brauciens Mazajā Juglā

Viss sākās 28.aprīļa rītā. Bija norunāts tikties pie Ķekavas TIC plkst. 10:00! Saģērbusies silti,paņēmusi līdzi rezerves drēbes,siltu tēju un maizītes. Biju gatava savam pirmajam laivu braucienam. Iekāpuši mašīnā braucām uz Tīnūžiem. Atbraukuši līdz vajadzīgai vietai,sākam gatavoties laivošanai ar jeņču laivām. Uzvelkam papildus drēbes (kā nu kuram vajadzēja),uzvelkam drošības vesti un jau varam lēnām doties uz laivām.