Andrejosta - Rīgas kanāls

Andrejosta - Rīgas kanāls
Laivu noma piedāvā nelielu izbraucienu ar kanoe laivām pa Rīgas kanālu un Daugavu. Izmēģiniet laivošanas priekus nelielā laivu braucienā, Rīgas centrā. Maršruta sākums un beigas Andrejostā, maršruta garums 6,3 km.

NB! Ja pūtīs stiprs vējš un Daugavā būs lieli viļņi, braukšana gan turp, gan atpakaļ būs pa Rīgas kanālu.

Andrejosta - līcis Daugavas labajā krastā, bijušās Andrejsalas augšgalā pie Pilsētas kanāla ietekas. Tur atrodas Rīgas jahtu centrs.

Andrejosta - Rīgas kanālsAndrejosta - Rīgas kanālsAndrejosta - Rīgas kanāls
No Andrejostas ceļš ved uz Rīgas kanālu, kas ir galvenā šķirtne starp Rīgu un tās Vecpilsētu, ļaujot pēdējai saglabāt nosacītu noslēgtību modernās pilsētplānošanas kontekstā. Pilsētas kanāla garums ir 3,2 km, dziļums ap 2 metriem. Pāri kanālam ved 16 dažāda platuma tilti. Kanālam nav krituma un regulāras caurplūdes. Abos kanāla galos ierīkotas slūžas vējuzplūdu novēršanai.

Kanāla pamatā ir 90 m platais Rīgas aizsarggrāvis, kas bija nozīmīgs faktors pilsētas militārajā aizsardzībā viduslaikos. Tagadējo izskatu kanāls ieguva sākot ar 1857. gadu, kad pamazām sāka nojaukt fortifikācijas būves. Kanāla līkumi joprojām aptuveni atgādina kādreizējo nocietinājumu kontūras.

Sagaidot Rīgas 800 gadu jubileju, Rīgas dome atvēlēja līdzekļus kanāla sakopšanai un malu nostiprināšanai.
Kanālā mīt bebri. Nav daudz tādu pilsētu, kur pašā pilsētas centrā mājo bebru saime. Rīgas dome cenšas ar viņiem sadzīvot, gādājot tiem ēdienu (piebarojot), kā arī sargājot krastmalas apstādījumus no bebru zobiem.

Maršruts ved cauri Kronvalda parkam, garām Kongresu namam un Latvijas Nacionālajam teātrim.

Izbraucot pa apakšu tiltam, virs kura iet viena no Rīgas dzīvākajām ielām – Kr. Valdemāra iela – tālāk ceļš turpinās līdz Bastejkalnam. Tas ir 15 m augsts mākslīgs kalns, kurš radies, 19.gs. vidū nojaucot pilsētas aizsargvaļņus. Tūlīt aiz Bastejkalna ir redzams Brīvības piemineklis, tālāk Operas tiltiņš un pati Latvijas Nacionālā opera.

Aiz operas seko Kr. Barona ielas tilts, drīz pēc tam Stacijas laukums, un kanāls pazūd zem veikala Stockmann.

Aiz Stockmann ir Rīgas Centrāltirgus un autoosta. Savulaik tika sašaurināta 400 m garā kanāla daļa līdz dzelzceļam (saukta Kārļa baseins), ar pāļiem nostiprinot Rīgas autoostas būvvietu 1964. gadā.

Tālāk jau ir Daugava – Dzelzceļa tilts pār Daugavu, Vecrīgas panorāma labajā pusē, Akmens tilts un Lielā Kristapa statuja Daugavas krastā. Lielais Kristaps sensenos laikos bijis pārcēlājs pār Daugavu, liels stiprinieks un ļaudīm daudz laba darījis.
 
Andrejosta - Rīgas kanālsAndrejosta - Rīgas kanālsAndrejosta - Rīgas kanāls
Pie paša Vanšu tilta apskatāma Rīgas pils – Latvijas valsts prezidenta rezidence. Kreisajā pusē, savukārt, redzama Ķīpsala ar savu 19. un 20. gs. mijā salas ziemeļu daļā izveidojušos mazstāvu dzīvojamo apbūvi, kas šobrīd ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, turklāt Ķīpsalas teritorija ietilpst UNESCO Pasaules Kultūras un dabas mantojuma vietas - Rīgas vēsturiskā centra - aizsargjoslā.

Andrejosta - Rīgas kanāls
Tālākajā ceļā jābrauc garām Rīgas pasažieru ostai un prāmim, kurš tur, iespējams, būs pietauvots un gaidīs brīdi, kad atkal varēs doties pāri jūrai. Tūlīt pēc tam jau ir ceļojuma izejas punkts, kas šoreiz ir arī galamērķis – Andrejosta.

Lai aprēķinātu aptuvenās brauciena izmaksas norādi laivu skaitu:

Pieteikšanās anketa

Uzmanību! Akciju atlaižu kuponus un atlaižu kartes lūdzam pieteikt pasūtījuma izdarīšanas brīdī!

**Obligātie lauki