Kandava - Renda

Laivu noma piedāvā relaksējošu braucienu Abavā. Abava ir lēna un mierīga upe, kuras garums ir 129 km. Upē ir arī vairākas straujteces. Abavas senlejas dabas parkā atrodas otrs platākais Latvijas ūdenskritums – Abavas rumba. Posms Kandava – Renda ir ainaviskākais un apskates objektiem bagātākais posms.

Maršruta garums apmēram 50 km un tas nobraucams 2 dienās, bet nesteidzīgie laivotāji to var sadalīt arī trīs dienās vai arī noslēgt nobraucienu ātrāk, nesasniedzot Rendu. Laivošanai labāk izvēlēties kanoe laivas, ko piedāvā laivu noma „Jenču laivas”.

Maršruta sākums ir Kandavā pie Laukakmeņu tilta, kurš ir vecākais laukakmeņu tilts Latvijā. Sākuma posms ir līkumains. Pēc 2,5 km kreisajā krastā Čužu purvs, kurš ir vienīgā vieta Latvijā, kur tik lielā platībā savvaļā aug pēcleduslaikmeta augs krūmu čuža. Iepretī purvam iespējama pirmā apmetnes vieta.

Kandava - Renda
Kandava - Renda


Tālāk taisni posmi mijās ar mazākiem un lielākiem līkumiem. Apmēram pēc 10 km kreisajā krastā – Velna ala un 5,3 m garais un 4,3 m platais Velnakmens. Apmetni var ierīkot pēc 2,5 km labajā krastā tūrisma un atpūtas centrā „Plosti”, kurā ir arī kafejnīca vai arī doties vēl puskilometru uz priekšu uz viesu namu „Imulas”, kur iekārtots arī krodziņš. Turpat „Imulu” mežā ierīkots Pasaku mežs, kurā var izspēlēt īpašu bumbiņu spēli. Spēlei gan vajadzētu atlicināt vismaz pusotru stundu, bet lielākam pulciņam tā aizņems vēl ilgāku laiku.

Aptuveni 4 km aiz „Imulām” kreisajā krastā sasniegsiet „Zviedru cepuri”, kuras plašajā piedāvājumā ir arī 950 m garā dabas taka.

Nākamā pieturas vieta pēc 700 m. Labajā krastā atrodas „Drubazas”, kur var izstaigāt botānikas taku, pavizināties ar trulīti pāri Abavai, nodegustēt mājas vīnus un aplūkot savvaļas govis.

Priekšā Sabile – viena no romantiskākajām mazpilsētām Kurzemē ar savu Vīna kalnu, brīvdabas mākslas muzeju un leļļu dārzu.

Pēc 2,3 km tilts, aiz kura labajā krastā pēc aptuveni 100 m Strautu ielā atrodas mūsdienu mākslas un kultūras mantojuma centrs „Sinagoga”.

600 m uz priekšu, labajā krastā, peldvieta, aiz tās atpūtas parks ar brīvdabas estrādi „Birzīte”. Nākamā apstāšanās vieta – Abavas rumba. Ūdenskritums ir 35 metrus plats un vienu metru augsts. Tā kā šeit jāizkāpj jebkurā gadījumā, tad šeit var ierīkot arī nometnes vietu. Turpat blakus ūdenskritumam ir arī iecienīta atpūtas vieta ar ugunskura vietām, nojumēm, telšu vietām un labierīcībām.

Aptuveni 2 km aiz Abavas rumbas, upes labajā krastā - Sventes dzirnavas, no kurām pāri palikušas gan tikai drupas.
Vēl pēc 2 km labajā krastā var ierīkot apmetni vai laisties vēl 1,5 km līdz apdzīvotai vietai Veģi, kur aiz tilta pie Valgales upītes maršrutu var noslēgt. Iepriekš vienojoties, šeit jūs var sagaidīt laivu nomas darbinieki ar transportu.

Turpinot maršrutu, pēc 800 m Abavā ietek Veģupīte, uz kuras ap 1,7 m augsts un 2,5 m plats Veģupītes ūdenskritums.
Tālāk 4 km garš nobrauciens līdz Māras kambariem, kas ir smilšakmenī izskalota alu sistēma Ģibuļu pagastā, upes labajā krastā. Par alām klīst arī dažādi nostāsti. Viens no tiem vēsta, ka alās slēpušies laupītāji.

Pēc 2,5 km kreisajā krastā var ierīkot apmetni atpūtas vietā „Senči”, iepriekš saskaņojot ar saimnieku. Līdz Rendas tiltam, kas ir maršruta galapunkts, atlikuši aptuveni 3 km. Izkāpšana pie tilta kreisajā krastā.

Lai aprēķinātu aptuvenās brauciena izmaksas norādi laivu skaitu:

Pieteikšanās anketa

Uzmanību! Akciju atlaižu kuponus un atlaižu kartes lūdzam pieteikt pasūtījuma izdarīšanas brīdī!

**Obligātie lauki