Laivu maršruts Nīgrande – Skrunda

Laivu noma piedāvā izbaudīt aizraujošu laivu braucienu Ventā. Ventas garums Latvijā – 178 km. Ventā krāčaini posmi mijās ar mierīgiem un vietām arī dziļiem posmiem. Upē arī daudz saliņu. Upes ieleja mežaina, ūdens dzidrs, bet upes dibens – akmeņains. Ventas posms no Nīgrandes līdz Skrundai ir salīdzinoši viegls un mierīgs. Nav ieteicams izvēlēties piepūšamās laivas, bet citus laivu tipus, piemēram, kanoe laivas, ko nomāt piedāvā arī laivu noma „Jenču laivas”. Maršruts ilgst 2 dienas un tā garums aptuveni 32 km.

Nīgrande atrodas Ventas kreisajā krastā, šeit arī maršruta sākuma punkts pie Nīgrandes tilta. Aiz tilta Venta izmet līkumu un plūst Alšu Kaļķu cepļa virzienā, kurā kaļķakmens iegūts jau 16. gs. un tas ir iespaidīgs tehnikas vēstures piemineklis.

Aptuveni pēc 3 km kreisajā krastā redzama bijusī PSRS armijas raķešu bāze, no kuras nekas daudz gan nav saglabājies un par tās ziedu laikiem var tikai nojaust. Stāsta, ka raķetes šeit piegādātas tieši pa upi nevis virszemes ceļiem kā citur.
Laižoties vēl 9 km Skrundas virzienā, Nīkrāces pagastā, upes kreisajā krastā – Ātrais kalns. Kraujas kopējais augstums ap 20 m. Šeit Venta ir diezgan strauja. Vēl 500 metru tālāk – Gobdziņu klintis, kas ir vienas no ainaviskākajām klintīm Kurzemē. Pie 11 m augstajām klintīm iespējams arī pārbrist Ventai. Klints pakājē atrodas Gobdziņu ala, kuras garums sasniedz 26 m.

Pēc 0,5 km kempings „Varkaļi”, kur ierīkot apmetni.

Nākamais orientieris - apdzīvotā vieta Lēnas, kas hronikās minēta jau 1253. gadā, aptuveni pēc 5 km. Kreisajā krastā Lēnu muiža. Muiža celta 19. gs.

1,7 km aiz Lēnu centra, kreisajā krastā, stalti savus divus torņus izslējusi Lēnu katoļu baznīca. Dievnama pagrabā atrodas divu pēdējo Piltenes bīskapu šķirsti. Baznīcas tuvumā atrodas 18. gs. mācītājmāja un lapene.

Pretējā krastā brīvdienu māja „Gāznieki”, Jaunmuižas pagastā. Gāznieki ir vēsturiska vieta - ap 1650. gadu te radās Glāznieki ar stikla cepli. Vācu un franču meistari ierādīja skrundeniekiem galdstikla, logu rūšu, krāsota stikla, spoguļu, kristālstikla un kreļlu ražošanu, kas bija svarīga izvedprece uz Gambiju un Tobago. Līdz Skrundai vēl 8 km.

Jau pie pašas Skrundas, kreisajā krastā, Skrundas pilsmuiža. Savukārt aiz tilta Skrundas pilskalns ar skulptūrām Ķoniņu krēsli.

Maršrutu var noslēgt Skrundā, kreisajā pusē aiz dzelzceļa tilta.

Lai aprēķinātu aptuvenās brauciena izmaksas norādi laivu skaitu:

Pieteikšanās anketa

Uzmanību! Akciju atlaižu kuponus un atlaižu kartes lūdzam pieteikt pasūtījuma izdarīšanas brīdī!

**Obligātie lauki