Lubānas ezers - Meirānu kanāls

Laivu noma piedāvā laivu maršrutu: Lubānas ezers – Meirānu kanāls (51 km)
Aiviekste ir upeLatvijā, pēc baseina lielākā Daugavas pieteka. Aiviekste ir 14. garākā Latvijas upe. Tā atdala Vidzemi no Latgales.

Garums 114 km, baseina platība 9160 km2, Lēna līdzenumu upe, kopējais kritums 26,9 m. Aiviekste iztek no Lubāna ezera ziemeļu gala, kur met plašu pusloku un tad pagriežas dienvidrietumu virzienā. Šajā posmā ir vismazākais kritums, turklāt te Aiviekste uzņem lielākās pietekas Pededzi (kura ir sestā garākā upe Latvijā, garāka par pašu Aivieksti), Balupi un Iču. Meirānu kanāls pievada Lubāna ezera agrāko pieteku Malmutas un Lisiņas ūdeņus. Aiviekste ir ļoti bagāta ar zivīm (ālanti, plauži, zuši, līdakas, raudas, asari, ruduļi, retāk sami).
 Aiviekste
Brauciena sākums ir Aiviekstes izteka no Lubāna, slūžas. Jau pēc 4 km ir redzama Aiviekstes pirmā pieteka Kalnupe, kā arī sākas Verdes kanāls. Pēc nākamajiem 4 km kanāls beidzas un sastopama jau nākamā pieteka Iča. Vēl pēc pusotra kilometra kreisajā pusē redzami Baltezeri – nelielu, gandrīz aizaugušu ezeriņu un akaču sistēma Balto klānu ziemeļu daļā. Turpmāko 18 km laikā seko vēl vairākas pietekas - Piestiņa, Lagažs, Vecpededze, Dzedziekste un Pededzelabajā krastā (turklāt der zināt, ka Pededze ietek Aiviekstē pa Jaunpededzes kanālu. Noteka uz Vecpededzi ir aizšķērsota ar dambi) un Zvidze un Abaine kreisajā.

Kilometru pēc Jaunpededzes ietekas ir atpūtas vieta "Lettes". Šeit iespējama nakšņošana par nelielu samaksu, tādēļ braucienā (kā arī visos citos braucienos) līdzi vēlams paņemt skaidru naudu. Pēc 7 km sākas Lubānas pilsēta. Kreisajā pusē redzama Lubānas mācītājmuiža. Upe 2 km līkumo pa pilsētu, kamēr nonāk līdz Lubānas tiltam.

Pēc Lubānas līdz pat maršruta beigām upes krastos dižosies Aiviekstes varenie ozoli, piemēram, 4 km pēc Lubānas tilta labajā krastā ir redzams Naudas ozols. 6 km aiz Lubānas tilta Aiviekstes kreisajā krastā ir "Kodoli" - lauku sēta Jaunlubānā netālu no vecajām Jaunlubānas muižas ēkas drupām. "Kodolu" sētā var pārnakšņot.

2 km tālāk blakus Aiviekstei stāv nams no laukakmeņiem – muzejs "Vecais Ceplis", Jāņa Zābera dzimtās mājas. Muzejs dibināts 1973. gadā. Tajā var skatīt ekspozīciju, klausīties Jāņa Zābera solo dziesmu un operu āriju atskaņojumus. Tiek piedāvātas telšu vietas. Muzeja apmeklētājus lūdzam iepriekš pieteikties! Tālrunis: 29355123.

Nobraucot vēl 4 km, labajā krastā ir Meirānu ciems. Maršrutu var beigt vai nu pie Meirānu tilta, vai arī pie Meirānu kanāla 3 km tālāk, aiz kura upes kreisajā krastā ir viesu nams un kempings "Zīles".

Lai aprēķinātu aptuvenās brauciena izmaksas norādi laivu skaitu:

Pieteikšanās anketa

Uzmanību! Akciju atlaižu kuponus un atlaižu kartes lūdzam pieteikt pasūtījuma izdarīšanas brīdī!

**Obligātie lauki