Meirāni - Ļaudona

Laivu noma piedāvā laivu maršrutu: Meirāni – Ļaudona 34 km
Aiviekste ir upeLatvijā, pēc baseina lielākā Daugavas pieteka. Aiviekste ir 14. garākā Latvijas upe. Tā atdala Vidzemi no Latgales. Garums 114 km, baseina platība 9160 km2, Lēna līdzenumu upe, kopējais kritums 26,9 m. Aiviekste iztek no Lubāna ezera ziemeļu gala, kur met plašu pusloku un tad pagriežas dienvidrietumu virzienā.

Aiviekste
Lejasgalā Aiviekste tek pa viegli viļņotu apvidu. Te upē ir vairākas salas, sēkļi un aptuveni 15 akmeņainas krāces. Uz šo salu grupas ir uzcelta Aiviekstes HES - viena no lielākajām mazo upju spēkstacijām Latvijā. Aiviekste ir ļoti bagāta ar zivīm (ālanti, plauži, zuši, līdakas, raudas, asari, ruduļi, retāk sami).
 
Brauciens sākas no Meirānu tilta. Meirāni ir ciems Lubānas novada Indrānu pagastā. Tas atrodas Aiviekstes labajā krastā, 11 km no Lubānas. Pēc 3 km kreisajā pusē ir Meirānu kanāls, kurš Aiviekstei pievada Lubāna ezera agrāko pieteku Malmutas un Lisiņas ūdeņus. Aiz kanāla upes kreisajā krastā ir viesu nams un kempings "Zīles".

Pēc kilometra redzama kreisā krasta pieteka Kāršupīte, vēl pēc 5 km upi šķērso Švāna tilts (autoceļš P84 no Madonas uz Barkavu). Nākamo 6 km posmā redzamas 2 kreisā krasta pietekas Isliena un Vaibiņa kā arī divi savdabīgi Aiviekstes upes tilti pie Vecsaikavas: kājāmgājēju trošu tilts un autobraucēju pontonu tilts. Trošu jeb gaisa tilts nodots ekspluatācijā 1969. gada nogalē par godu gaidāmajai V. I. Ļeņina (1870 – 1924) simtajai dzimšanas dienai. Trošu tilts ir 75m garš un 1,10m plats. Tilts laika gaitā ir vairākas reizes rekonstruēts, šobrīd tiek izmantots gājēju vajadzībām.

Trošu tilts
Blakus trošu tiltam atrodas pontonu tilts. Tas ir 68 m garš un 8 m plats, sastāv no 7 savienotiem metāla pontoniem un nobrauktuvēm tilta galos. Vasaras sezonā tilts tiek izmantots vietējai transporta satiksmei, bet pirms ziemas iestāšanās tas tiek pietauvots Aiviekstes kreisajā krastā. Savulaik šo tanku tiltu padomju saimniecība "Lubāna" iegādājās no armijas daļas, lai izmantotu lauksaimniecības tehnikas transportēšanai pāri Aiviekstei.

pontonu tilts
Netālu no tilta vientuļā pļavā upes labajā krastā redzams Vecsaikavas dižozols. Tā apkārtmērs ir 7,46m. Kilometru tālāk labajā krastā ir Vecsaikava un iespēja apmeklēt veikalu un papildināt krājumus,vēl 2 km tālāk ir mazciems Saikava. Šīs apdzīvotās vietas savu nosaukumu dabūjušas pēc labā krasta pietekupītes Saikavas vārda. 3 km zemāk atrodas apmetne “Kalna šķēļi”, kur iepriekš piesakoties, ir iespēja uzsliet telti, kā arī izbaudīt pirtiņu, un 1,5 km aiz apmetnes atrodas Mūrnieku tilts (autoceļš P62). Tūlīt aiz tilta ir redzama labā krasta pieteka Kuja. Nobraucot vēl 9 km, ir kempings Toce pie Tocītes ietekas Aiviekstē. Jau pusotru kilometru tālāk ir Ļaudonas tilts, kurš arī ir maršruta galapunkts. Ja ir vēlēšanās, var apskatīt Ļaudonu (kuru līdz 1926.gadam dēvēja par Liogradi).

Lai aprēķinātu aptuvenās brauciena izmaksas norādi laivu skaitu:

Pieteikšanās anketa

Uzmanību! Akciju atlaižu kuponus un atlaižu kartes lūdzam pieteikt pasūtījuma izdarīšanas brīdī!

*



*Obligātie lauki