Misa no Plakanciema līdz Ozolniekiem

Misa ir Iecavas pieteka Zemgalē. Tās kopējais garums sastāda 108 km, savukārt posms no Plakanciema līdz Ozolniekiem ir aptuveni 35 km garš.

Šo posmu vislabāk laivot pavasarī vai lietainā rudenī, jo sākumposmā tas ir vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādus šķēršļus. Vasarā laivošanu vislabāk sākt mazdārziņu rajonā „Ezītis”. Maršrutu var sadalīt arī divās dienās. Vairāk par laivošanas iespējām var konsultēties ar laivu nomas „Jenču laivas” darbiniekiem.

Maršruta sākums Plakanciemā pie tilta. Šajā posmā upe ir samērā taisna un met tikai dažus līkumus, vietām tā ir bagāta ar ūdensaugiem, kā arī iespējami sakrituši koki, kurus var nākties apnest. Pirmais tilts seko pēc aptuveni 4 km, vēl pēc 2 km –otrais tilts.

Pēc 3 km upe kļūst platāka un tek garām dārziņu kooperatīvam „Ezītis”. Aptuveni pēc kilometra seko nākamais tilts. Tālāk seko aptuveni 4 km garš posms līdz Pēterniekiem. Šajā posmā upe ir ne tikai platāka, bet arī līkumaināka.

Tālāk Misa līdz pat autoceļa V28 tiltam plūst cauri privātmāju rajonam Pēterniekos. Pēternieki ir ciems Olaines novadā. Apdzīvotā vieta izveidojusies pie bijušās Pētermuižas centra un Pēternieku pagasta valdes. Pēterniekos atrodas katoļu baznīca, kas gan no upes nav redzama, bet, ja ir laiks un vēlēšanās,  Pēterniekos var pakavēties arī ilgāk un apskatīt ne tikai baznīcu, bet arī bijušo Pētermuižas pili un parku, kas atrodas tikai aptuveni 500 m no upes.

Aiz tilta, pēc aptuveni 1 km, Misa atkal kļūst šaurāka. Nākamajā posmā upes krastos galvenokārt redzamas pļavas un krūmāji. Pēc 3 km sasniegsiet Dalbi – apdzīvotu vietu Ozolnieku novadā. Šeit sekos divi tilti ar 1,5 km atstatumu, viens no tiem – tilts pāri autoceļam A8. Aiz pirmā tilta pēc aptuveni 200 – 300 m var piestāt kreisajā krastā un sameklēt Dalbes ozolu, kas atrodas kādus 60 metrus no upes krasta. Ozola apkārtmērs ir 6,4 m.

Seko noslēdzošais maršruta posms, kas ir arī visbagātākais ar līkumiem. Pēc 15 km Misa ietek Iecavā. Maršrutu gan var beigt ātrāk - pie tilta Cenā vai doties vēl 3 km uz priekšu līdz kazu saimniecībai „Līcīši”, kur var apskatīt saimniecību, degustēt saimniecības ražojumus, kā arī atpūsties pirtiņā.

Maršrutā mazdārziņu rajoni mijas ar plašām lauksaimniecības zemēm un krūmājiem. Vietām var vērot interesantus iedzīvotāju risinājumus krastu stiprināšanai. Maršruts piemērots gan iesācējiem, gan pieredzējušiem laivotājiem. Laivu noma „Jeņču laivas” ieteiks tieši Jums piemērotāko risinājumu.

Lai aprēķinātu aptuvenās brauciena izmaksas norādi laivu skaitu:

Pieteikšanās anketa

Uzmanību! Akciju atlaižu kuponus un atlaižu kartes lūdzam pieteikt pasūtījuma izdarīšanas brīdī!

**Obligātie lauki