Rīgas HES - Dienvidu tilts

Laivu noma piedāvā izbaudīt aizraujošu laivu braucienu pierīgā, pa Daugavu. Kopējais maršruta garums ir ~ 11,02 km, maršruts pieveicams ~ 3,5 stundās braucot ļoti mierīgā ātrumā un pa ceļam piestājot interesantākajos pieturas punktos. Piebraukšana, braucot pa šoseju A7 pie Ķekavas baznīcas jānogriežas uz Dārznieku ielu un jabrauc līdz bijušā Ķekavas konservu ceha tornim pie kura iespējams atstāt auto un salīdzinoši viegli piekļūt Sausajai Daugavai.
 
Pieturas punkti
 
1.pieturas punkts – Ķekaviņas ieteka Sausajā Daugavā
Ķekaviņa (saukta arī par Ķekavu) ir Daugavas kreisā pieteka Baldones un Ķekavas novados. Upe sākas pie Ģediņkalna. Augštecē un vidustecē pārsvarā tek pa mežainu apvidu ar zemiem purvainiem krastiem. Lejtecē krasti augstāki. Ietek Sausajā Daugavā pie Ķekavas. Lejtecē Ķekaviņa ir laivojama palu laikā. Ķekavā pie Dambīša atklāta peldvieta, kur upes gultne ir iztīrīta un krasti iekārtoti atpūtas vietai.
 
2.pieturas punkts – Brasls Sausajā Daugavā
Sausā Daugava ir Daugavas kreisā sānteka, ko no pamatgultnes atdala Doles sala. Tā sākas pie Rīgas HES aizsprosta, pēc kura uzcelšanas attekas augšgals ir applūdināts. Ūdensteci nodrošina tikai nelielās pietekas Bērzene, Ķekaviņa un Titurga. Šajā vietā var novērot putnu koncentrācijas, jo upe ir sekla, ar smilšainu pamatu un vairākiem avotiem. Tā ir putnu apstāšanas vieta migrāciju laikā, laba ziemošanas vieta zivju gārņiem, ūdensputniem un bridējputniem. Daudzi ūdensputni izvēlas šo vietu ziemošanai, bet laivotājiem un putnu vērotājiem šī ir laba bridējputnu un pīļu barošanas vieta vasaras otrajā pusē – rudenī.
 
3.pieturas puntks – Dolesmuižas dolomītu atsegums
Citējot viedus avotus: “Tipisks augšdevona Daugavas svītas nogulumiezis. Ieža apakšējo daļu 4 m biezumā veido raibi sarkani dolomīti un dolomītmerģeļi. Uz to izskalotās virsas 2,5 m biezumā gulstas Altovas slāņu kvarcītveida metasomātiskie dolomīti ar saskalotu gliemežu brahiopodu čaumalu lēcām. Kopējais augstums 12 m. Valsts nozīmes dabas piemineklis kopš 1977. gada.” Bet vienkāršam laivotājam interesants dabas pirmatnīguma atklājums, tepat netālu no civilizācijas.
 
4. pieturas punkts – Daugavas muzejs
Daugavas muzejs ir apmeklējuma vērts kaut vai tikai tāpēc, lai izbaudītu vienreizīgos skatus kas paveras no Doles salas parka pār Daugavu. Izkāpšana nav diez ko ērta, jo krast ir stāvs, taču tas nav neiespējami.
 
5. pieturas punkts – Baltsēklis
Baltsēklis neliela sala pie Doles salas Sausajā Daugavā. Baltsēkļa pļava ietilpst Doles salas dabas parka aizsargājamajā teritorijā.

Lai aprēķinātu aptuvenās brauciena izmaksas norādi laivu skaitu:

Pieteikšanās anketa

Uzmanību! Akciju atlaižu kuponus un atlaižu kartes lūdzam pieteikt pasūtījuma izdarīšanas brīdī!

**Obligātie lauki