Sigulda - Murjāņi

Sigulda - Murjāņi
Laivu noma piedāvā, kanoe laivas 19 km garam maršrutam, kurš paredzēts vienas dienas atpūtas braucienam pa Gauju – Latvijas gleznaināko upi. Brauciens sākas Turaidas pakājē. Apmēram 2,5 km lejpus Gaujas tilta labajā krastā ir Velna ala. Velnalas klinšu atsegums ir 250 metrus garš un ap 15 metrus augsts, ieeja alā ir 8 m virs ūdens līmeņa.

Sigulda - Murjāņi
Divus kilometrus tālāk ir kreisā krasta pieteka Lorupe, vēl pēc trīs kilometriem Gaujā ietek Runtiņupīte. Uzreiz aiz tās krasta pavēnī redzams Lielais akmens, kurš senajos nostāstos dēvēts arī par Velnakmeni. Uz tā tupējis Velns, vērodams gaujmaliešus. Protams, ka arī šeit, tāpat kā citur, viņu iztraucējis gailis! Lielais akmens ir aizsargājams ģeoloģiskais objekts, tas saukts arī par Runtiņa avotakmeni, jo blakus izplūst spēcīgs avots. Akmens augstums no 1,1 m līdz 2,5 m, garums 5,3 m, platums 3,7 m. Netālu senos laikos bijusi plostu piestāšanas vieta. Krastā saglabājusies plostnieku enkurklucī iebetonētā dzelzs cilpa.

Sigulda - Murjāņi
Pāris līkumus tālāk ir redzams Katlapu iezis, ja ir vēlēšanās, var piestāt un uzkāp augšā, no ieža muguras paveras skaists skats uz apkārtni.

Tad atliek nobraukt vēl pēdējos gandrīz 6 km, un klāt ir galapunkts – Murjāņu tilts.

Lai aprēķinātu aptuvenās brauciena izmaksas norādi laivu skaitu:

Pieteikšanās anketa

Uzmanību! Akciju atlaižu kuponus un atlaižu kartes lūdzam pieteikt pasūtījuma izdarīšanas brīdī!

**Obligātie lauki