Skaistkalne - Bauska

Mūsu laivu nomas uzņēmums piedāvā izbaudīt mierīgu laivu braucienu Mēmelē. Mēmele ir Latvijas – Lietuvas robežupe 76 km garumā. Lietuvas teritorijā tā tiek dēvēta par Nemunēlis. Vidējais upes dziļums ir 1,3 m, platums – ap 45 m. Upe piemērota atpūtas tipa braucieniem visu sezonu, visa veida laivām. Nometnes drīkst iekārtot tikai upes labajā krastā (Latvijas pusē), līdzi jābūt pasēm. Upes augšteces posmā kritums ir vienmērīgs un tajā nevar izdalīt izteikti krāčainus posmus, savukārt lejpus Susejas ietekas mierīgi posmi mijas ar lokālām burbuļojošām krācītēm, tādējādi izdabājot visām gaumēm.

Mēmeles posms no Skaistkalnes līdz Bauskai ir aptuveni 48 km, kas veicami 2 dienās. Nobraucienu var sākt nedaudz aiz Skaistkalnes - atpūtas vietā „Krastmalas” vai izvēlēties kādu citu laivu piestātni, piemēram, „Pie Gobas”, kas atrodas pie pašas Skaistkalnes, vietā ar nosaukumu „Kauliņi” (Skaistkalnes pagasts).

Skaistkalnē, Mēmeles labajā krastā, slejās Skaistkalnes (Šēnbergas) muiža. Muiža celta historisma stilā no sarkaniem ķieģeļiem ap 1894. gadu. Vienkārša divstāvu celtne.

Upes posms no pašas Skaistkalnes līdz pat vietai, ar nosaukumu „Robežnieki”, ir robeža ar Lietuvu. Un tikai šeit, aptuveni 8 km aiz Skaistkalnes, Mēmele ietek Latvijas teritorijā pilnībā.

Pie apdzīvotās vietas ar tādu pašu nosaukumu kā upei – Mēmele, atrodas Siliņu pārceltuve. Upes krastos redzams Mēmeles parks – dendroloģiskie stādījumi. Šeit var ierīkot apmetni, pie reizes apskatot arī Ānes – Mēmeles muižu, kas celta 19. gs.

Tālāk seko 4 km garš posms līdz Budbergai, kas pārmaiņas pēc atrodas kreisajā krastā. Apdzīvotā vieta izveidojusies ap bijušās Budbergas muižas (Budberg) centru. No muižas saglabājušās saimniecības ēkas un parks.

Aiz Ērgļiem Mēmele izmet līkumu ap apdzīvotu vietu Brunava, ved gar Gostiņu kapiem un, uzmetot vēl vienu līkumu, upes kreisajā krastā, pie viesu nama „Pilskalni”, 200 metru uz ziemeļiem no Aužeļu mājām, redzams Aužeļu pilskalns. Pilskalns labi pārredzams, apaugusi tikai pret Mēmeli vērstā kalna nogāze. Pilskalnu veido trīsstūra zemesrags starp Mēmeli un tajā ietekošā strautiņa gravu. Pilskalnā konstatēts vairāk nekā pusmetru biezs kultūrslānis. Tajā atrastas apmestās keramikas lauskas, kas attiecās uz vidējo dzelzs laikmetu (5.-8. gs.).

9 km aiz Aužeļu pilskalna, Ceraukstes pagastā, Viļa Plūdoņa memoriālais muzejs „Lejenieki”. Muzejs atrodas senā Zemgales lauku sētā. Apmeklētājus gaidām dzejnieka dzīvojamajā mājā, kurā var iepazīties ar dzejnieka daiļradi un mājas iekārtojumu. Var doties pastaigā pa Plūdoņa taku.

Līdz Bauskai atlikuši 6 km.

Pie Bauskas, kreisajā pusē, redzama putnu fabrika „Lielzeltiņi”, savukārt pilsētas Rīgas ielā iekārtota peldēšanās vieta.

Laižoties cauri pilsētai var apskatīt Vecpilsētu no upes puses. Mēmeles krastā redzams arī Brīvības piemineklis. Ceļojums noslēdzas netālu no Bauskas pils. Var izvēlēties kādu no tuvākajām piestātnēm: Dambja ielā, pie estrādes vai gandrīz pie pašas ietekas Lielupē – Ķirbaksalā.

Lai aprēķinātu aptuvenās brauciena izmaksas norādi laivu skaitu:

Pieteikšanās anketa

Uzmanību! Akciju atlaižu kuponus un atlaižu kartes lūdzam pieteikt pasūtījuma izdarīšanas brīdī!

**Obligātie lauki